Świnoujście jest fajne o każdej porze roku!

Dlaczego świnoujski Merkury wieńczący szczyt dzisiejszego kasyna wojskowego nosi majtki i czy to prawda, że słynna Mata Hari uwodziła Canarisa w jednym ze świnoujskich pensjonatów?

Gdzie Nowowiejski spędzał wieczory komponując legendę Bałtyku, a baronessa Elsa von Freytag tańczyła półnago wprowadzając berlińską dekadencje na świnoujskie salony?

O tych i wielu innych ciekawostkach będzie można dowiedzieć się podczas wyjątkowych spacerów po jednej z najlepiej zachowanej w Europie dzielnicy uzdrowiskowej.

Spacery w ramach wydarzenia „Sobota z Historią” na nowo odkryją wiele tajemnic Świnoujścia i pokażą mało znane zabytki z całkowicie dotąd nie znanej strony.

Zapraszamy Mieszkańców miasta i Turystów do wyjątkowych spacerów w każdą sobotę lutego. Start o godzinie 11 z pod muszli koncertowej – spacer po przeszłości będzie prowadzony w dwóch językach – polskim i niemieckim.

Świnoujska dzielnica uzdrowiskowa jest jednym  z najcenniejszych zabytkowych zespołów urbanistycznych w Europie. Powstała na przestrzeni niemal 50 lat (jej budowa rozpoczęła się w 2 połowie XIX wieku) mimo wojen i trudnego powojennego okresu w tym pełnienie przez wiele lat zaplecza dla rosyjskiego garnizonu przetrwała i powoli powraca do dawnej świetności.

Organizator:

Świnoujska Organizacja Turystyczna

Współorganizator:

Muzeum obrony wybrzeża

Partnerzy:

Katarzyna Pawlina, Michał Faligowski Hotele i Turystyka

Patronat medialny :

Twoje Radio

 

PLAKAT DO POBRANIA plakat sobota z historia v2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *