Niepodległa. Gra miejska w Świnoujściu. Do wygrania 3.000 złotych

Niepodległa. Gra miejska w Świnoujściu. Do wygrania 3.000 złotych
Z okazji 100-lecie odzyskania niepodległości Świnoujska Organizacja Turystyczna i samorząd Świnoujścia zapraszają do aktywnego świętowania pięknej rocznicy i udziału w grze miejskiej. Poznając miasto będzie można przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i wygrać 3.000 złotych.
Gra rozpocznie się o godzinie 10.00 w sobotę 10 listopada na placu Wolności. Zakończy około 16.00 – wyłonieniem zwycięzców. W 13. miejscach na terenie Świnoujścia staną wolontariusze, którzy przygotowali zadania dla uczestników gry. Zadaniem uczestników będzie odwiedzenie każdego punktu i odpowiedź na przygotowane zagadki.
– W poszczególnych punktach będzie trzeba wykazać się znajomością faktów historycznych związanych z dziejami Polski – mówi Magda Romanowska z biura ŚOT.- Dziś można już zobaczyć trasę gry – na specjalnej stronie pod adresem www.graniepodleglosci.pl – dodaje.
Jak wziąć udział w grze?
Drużyny mogą mieć od 2 do 5 osób. Bezpłatna rejestracja uczestników rozpoczyna się w czwartek i można jej dokonać za pomocą e-maila wysyłając zgłoszenie na adres: sot.swinoujscie@wp.pl lub osobiście – w sobotę od godziny 9:00 do godziny 10:00 na placu Wolności.
Warto dodać, że organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody. Drużyna, która wygra grę otrzyma książki i czek na sumę 1.500 zł, a wśród wszystkich uczestników zostaną wylosowane książki i trzy bony po 500 zł każdy. Łączna suma nagród wyniesie ponad 3.000 złotych
Start: sobota 10 listopada, 10.30 plac Wolności
Informacje o trasie gry i aplikacja: http://graniepodleglosci.pl/
Mapa gry będzie dostępna w piątkowym (9 listopada) wydaniu Kronik Portowych.
Impreza odbywa się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydenta Świnoujścia Pan Janusz Żmurkiewicz.
Współorganizatorami imprezy jest Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu, I Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I, Cafe Wieża zlokalizowana w wieży widokowej przy ulicy Piłsudskiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *