11 listopada. Na latarni morskiej znów zawiśnie flaga

11 listopada. Na latarni morskiej znów zawiśnie flaga.

To będzie jak zawsze wzruszający i wyjątkowy widok! Z okazji Święta Niepodległości na szczyt latarni morskiej w Świnoujściu zostanie wciągnięta olbrzymia, polska flaga (jeżeli oczywiście pozwolą na to warunki atmosferyczne).
– Flaga zawiśnie na latarni tuż po godzinie 12.00, czyli po uroczystościach w mieście – mówi Piotr Piwowarczyk, który koordynuje akcję. – Wykorzystamy flagę o powierzchni kilkuset metrów m2- jak zawsze będzie to największa flaga narodowa jaka w tym dniu załopocze w Polsce.
Flaga został uszyta na potrzeby Dnia Flagi w 2017 roku. Zrezygnowano z szycia flagi wz. 1919, bo okazało się, że jej koszt mógłby wynieść nawet 10.000 zł. – Postanowiliśmy, że środki jakie deklarowali na ten cel sponsorzy, zamiast na banderę przeznaczymy na innym charytatywny cel. np. na paczki dla Polaków mieszkających na Białorusi – dodaje Piwowarczyk.
Flaga będzie powiewać na latarni aż do zachodu słońca.
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Miłośników Latarń Morskich w Świnoujściu, Świnoujska Organizacja Turystyczna i Muzeum Obrony Wybrzeża w Forcie Gerharda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *