Barciś, Wojewoda i 2 miliony w reklamie

W tym roku miała ponad 500 metrów! W uroczystości jej podniesienia brał udział Wojewoda, a gościem specjalnym on-line był Artur Barciś. Świnoujście kolejny raz zagościło na ekranach telewizji ogólnopolskich, portalach informacyjnych i na antenie stacji radiowych nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Flaga na Latarni Morskiej to jedna z wizytówek naszego miasta!

Świnoujska Organizacja Turystyczna razem z głównym organizatorem, Stowarzyszenie Miłośników Latarń Morskich była już po raz 9 – ty współorganizatorem Dnia Flagi na Latarni Morskiej w Świnoujściu.  Warto przypomnieć, że pomysł tej imprezy jest autorstwa Prezesa ŚOT. W 2020 roku postanowiliśmy rozszerzyć formułę imprezy i wzbogacić ją o nowe elementy – programowe i infrastrukturę. Był telebim o powierzchni 20 metrów kwadratowych, scena, profesjonalne nagłośnienie. Pojawili się również animatorzy, występy zespołów i transmisja on-line realizowana przez wyspecjalizowaną firmę. Przygotowaliśmy materiały także w języku niemieckim.

W wydarzeniu uczestniczyły tłumy turystów i mieszkańców naszego miasta.

Obecnie trwa próba policzenia tzw. ekwiwalentu reklamowego, który został uzyskany w wyniku organizacji imprezy. Specjalistyczna firma czeka do końca tygodnia, aż roboty google zindeksują „zwroty kluczowe”, ale już dziś wiadomo, że to suma przekraczająca 2 000 000 złotych.

Jedynym mankamentem był całkowity brak jakiejkolwiek infrastruktury wokół Latarni Morskiej (i na drodze prowadzącej do) – nasza organizacja od lat zwraca uwagę Samorządowi na to, że ten wyjątkowy zakątek jest najbardziej zaniedbaną częścią naszego miasta, a sama Latarnia najgorzej zagospodarowanym infrastrukturalnie tego typu obiektem w całej Europie!

W imieniu zarządu Świnoujskiej Organizacji Turystycznej dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w organizacji imprezy, pozostaniemy wdzięczni za wszelkie uwagi i pomysły oraz pomoc przy kolejnych tego typu wydarzeniach.

Sponsorem Głównym Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej na Latarni Morskiej Świnoujście 2022 był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. , https://www.gaz-system.pl/pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *