Kosze plażowe, ścieżka w koronach drzew i manufaktura produktów regionalnych – wyjątkowy wyjazd studyjny

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

polecam Państwa uwadze wyjątkową podróż studyjną, która ma się odbyć 9 czerwca (czwartek) 2022 roku na wyspę Uznam. W planie: fabryka koszy plażowych, ścieżka w koronach drzew, „Naturmanufaktur Inselmühle Usedom”.

Udział w wyjeździe jest bezpłatny, organizator – Centrum Usługowo – Doradcze Euroregionu Pomerania zapewnia tłumaczenie symultaniczne (cały projekt realizowany jest ze środków Unii Europejskiej).

Aby uczestniczyć w wyjeździe należy dokonać zgłoszenia za pośrednictwem strony internetowej lub formularza, uwaga termin upływa 24 maja, a liczba miejsc jest ograniczona.

W sprawie szczegółów, uwag i wątpliwości prosimy o kontakt z kierownik CUD Panią Katarzyną Rówińska tel. 727794930

—-

 

Po dłuższej przerwie spowodowanej ograniczeniami  wynikającymi z pandemii organizujemy wizytę studyjną pod hasłem „Polsko- niemieckie spotkania przedsiębiorców – wybrane przykłady przedsiębiorczości na niemieckiej stronie wyspy Uznam”, która odbędzie się 9 czerwca 2022 roku.

W czasie wizyty odwiedzimy fabrykę koszy plażowych – firmę z wieloletnią tradycją. Uczestnicy będą mieć okazję zapoznać się ze zróżnicowaną ofertą zakładu po którym oprowadzać będzie właściciel.  To tu wyprodukowany został największy kosz plażowy na świecie, który zobaczyć można w Heringsdorfie.

Kolejnym punktem  wizyty będzie ścieżka w koronach drzew  stanowiąca przykład inwestycji wzbogacającej ofertę turystyczną regionu. Obiekt  został otwarty w czerwcu 2021 roku – w trudnym dla przedsiębiorców okresie pandemii. Zarządzający nim podzielą się z nami swoim doświadczeniami, opowiedzą o idei  przedsięwzięcia i jego rozwoju.

Ostatnim punktem wizyty będzie zakład „Naturmanufaktur Inselmühle Usedom”, w którym będziemy mogli zapoznać się z procesem produkcji regionalnych produktów kulinarnych.  Manufaktura powstała w dawnym budynku młyna  w którym przez 160 lat mielono zboże. Dziś historyczne mury, kryją nowoczesne urządzenia i technologie  na bazie których powstają oleje spożywcze tłoczone na zimno, naturalne soki,  owocowe, musztarda pomorska i inne regionalne specjały.

Wyjazd ten będzie okazją nie tylko do wzajemnego poznania się  i  nawiązania biznesowych kontaktów, ale również  może stanowić inspirację do podejmowania nowych obszarów aktywności.

 

Udział w wyjeździe jest bezpłatny.  Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Transgraniczna sieć Centrów Usługowo-Doradczych jako siła napędowa polsko-niemieckiej współpracy w Euroregionie Pomerania i Powiecie  Märkisch-Oderland”.

 

Zgłoszenie udziału:

– za pośrednictwem strony internetowej: REJESTRUJ

-za pomocą formularza przesłanego  na adres cud@um.swinoujscie.pl.

Termin przesyłania zgłoszeń- 24 maja 2022 roku ( liczba miejsc jest ograniczona).

 

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *