Świnoujście w Austrii, Szwajcarii i… w Wirtualnej Polsce

Kurort na wyspach od wielu lat cieszy się olbrzymim zainteresowaniem nie tylko turystów, ale i mediów.

Tylko w ciągu ostatnich kilku tygodni Świnoujście odwiedziły ekipy telewizyjne, radiowe i dziennikarze z Polski, Niemiec, Austrii i Wielkiej Brytanii, a obraz wschodu z latarni morskiej można było oglądać nawet w Korei Południowej!

Biuro ŚOT pomagało lub organizowało pobyty na wyspach między innymi dla ekipy telewizji 3sat i NDR, a dzięki zaangażowaniu branży o urokach 44 wysp mogli dowiedzieć się słuchacze Polskiego Radia.

Nasze wyspy będą bohaterem jednego z odcinków programu „Polska na weekend” portalu wp.pl, a o niesamowitych znaleziskach w świnoujskim Forcie Gerharda dowiedzieli się miłośnicy tajemnic historii z całego świata. Relacje z odkopania sztandaru w tej jednej z najważniejszych atrakcji polski północnej obejrzało blisko 30 milionów osób z 67 krajów świata!

Gościem Świnoujścia był też Pan Roman Czejarek prowadzący program „Jedyne takie miejsce” w programie pierwszym Polskiego Radia. Głos „Lata z Radiem” w kilku godzinnej transmisji z Fortu Gerharda opowiadał o latarni morskiej, cudach przyrody na 44 wyspach i świnoujskim tunelu.

Warto dodać, że w tym samym czasie z inicjatywy tym razem samorządu zorganizowano w Świnoujściu pobyty telewizji Polsat News i TVN –Świnoujście zagościło na antenach telewizji śniadaniowych największych stacji telewizyjnych w Polsce.

Dziękujemy osobom i firmom z branży turystycznej dzięki którym walory naszego miasta, regionu prezentowane są w tak wielu mediach i tak atrakcyjnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *