Świnoujście jest fajne cały rok!

To był wyjątkowy weekend! Mimo „morskiej” pogody, kilkuset śmiałków, z których najmłodszy Kacperek miał 3 lata, a najstarsza – Pani Gienia – 83, poznawało zakamarki dzielnicy uzdrowiskowej, liczyło nietoperze w przepastnych podziemiach Baterii Goeben
i szukało duchów w korytarzach Podziemnego Miasta na wyspie Wolin.

Zima w Świnoujściu, które jest fajne cały rok – jeszcze trwa i w kolejny weekend znów będzie można przeżyć z przewodnikami wyjątkową przygodę!

– Od 20 lat przyjeżdżamy do Świnoujścia, ale nie zdawaliśmy sobie sprawy, że to miasto ma tak bogatą historię – mówiła uczestniczka wycieczki po dzielnicy uzdrowiskowej Pani Monika Klicha z Koszalina.

– te bunkry są najciekawszym kawałkiem betonu jaki widziałem w swoim życiu! – ekscytował się Pan Jan Ogroniczuk, który na wycieczkę po Baterii Goeben przyjechał wraz z synami, aż
z Poznania.

Wycieczki, które się odbyły w ubiegłym tygodniu cieszyły się dużą popularnością i dowiodły, że Świnoujście jest atrakcyjne o każdej porze roku.

Organizatorzy przygotowali także kilka propozycji na najbliższy weekend.

W sobotę 12.02 entuzjaści przygody dowiedzą się o tym, ile zarabiał latarnik w XIX wieku oraz będą mogli dotknąć oryginalne zwierciadło Fresnela, które przechowywane jest
w pomieszczeniach latarni morskiej w Świnoujściu. Nakarmić forteczne kozy i przejść słynne już wojskowe szkolenie na placach Fortu Gerharda.

Oczywiście, w sobotę odbędzie się także co tygodniowych spacer po dzielnicy uzdrowiskowej (prowadzony w dwóch językach).

Niedzielna wyprawa (13.02) zadowoli miłośników aktywnego wypoczynku – kilku kilometrowy spacer świnoujskimi wzgórzami rozpocznie się na szlaku fortecznym,
a zakończy w Podziemnym Mieście na wyspie Wolin.

Uczestnicy wycieczek będą w wyjątkowy sposób uhonorowani. Czekają na nich pamiątkowe odznaki „Odkrywca Świnoujskiej Atlantydy”. Odznaka upamiętnia nieistniejącą dzielnicę Chorzelin.

Udział w wycieczkach jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

Telefon do organizatora – 510 898 449

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *